Nejchytřejší muž na světe!

24. listopadu 2007 v 18:14 | Terka

Nejchytřejší člověk na světě! Brit Daniel Tammet (28)


Daniel Tammet, člověk s nejgeniálnějším mozkem.


● Říkají mi Pan Mozek
● Cizí řeč zvládne za týden
● Počítá rychleji než computer
● Pamatuje si řadu 22 514 čísel

LONDÝN - Podle expertů na inteligenci je právě on nejchytřejším člověkem planety! Dovede počítat rychleji než stroj a jakýkoliv cizí jazyk se naučí za pouhý týden. Žije v Británii a jmenuje se Daniel Tammet (28). Život s geniálním mozkem ale pro něj není lehký. Ve škole si z něj často tropili žerty. Dostal přezdívku Rain Man. Stejně jako hlavní hrdina stejnojmenného filmu, kterého hraje Dustin Hoffman, totiž Daniel Tammet trpí autismem.
Přesněji řečeno tzv. Aspergerovým syndromem… Jde o lehčí formu autismu. Postižení se nezadrhávají v řeči, mají skvělou paměť a jejich IQ je vysoko nad průměrem. Mívají ale problémy v chápání sociálních situací, obtížně se vžívají do pocitů druhých lidí. Jsou samotářští, trpí depresemi a špatně kontrolují své emoce.
Před třemi lety, když schopnosti Daniela Tammeta vyšly najevo, dostal novou přezdívku, tentokrát Brain Man (Pan Mozek). Muž s geniálním mozkem vyniká ve všem, co se týká jazyků nebo čísel. Dokáže zpaměti vyjmenovat číslo »pí« na 22 514 desetinných míst. Zadáte-li mu matematickou úlohu, např. kolik je 37na4, zvládne ji vyřešit rychleji než počítač. Když mu udáte jakékoliv datum, poví vám, o jaký den jde. Během pouhého týdne se brilantně naučil jeden z nejobtížnějších jazyků světa - islandštinu. Vynalezl i vlastní řeč.
Jeho mozek teď vědci podrobují zkoumání. O svém nelehkém životě napsal mladý génius knihu s názvem Narozen ve smutný den. Hned po vydání se stala bestsellerem a byla už přeložena do 15 jazyků. "Ano, mám jiný mozek než ostatní lidi, ale pocity mám úplně stejné, taky potřebuji lásku, přátele a respekt. Rozdíly mezi mnou a ostatními ale představují velkou bariéru," svěřuje se Daniel.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama