Prosinec 2007

Teď tu nebudu!

22. prosince 2007 v 13:33 | Terka
Ahoj,sorry ale jsou Vánoce a já nestíhám!Takže tu nebudu,do ledna tu nebude asi nic new!Tak aby ste to věděli a pak mi třeba nenadávali:D!Prosím ty,co byly v soutěži o nej blog ať napíšou co na diplom!Ahoj a po Vánocích zase tady:D!
P.S.Veselé Vánoce a štastný nový rok!

Návštevnost (10.12.-16-12)07

19. prosince 2007 v 15:05 | Terka
Pondělí:1 -Co to je lidi?
Úterý:0 -Nevyjadřuji se!
Středa:1 -Ach jo!
Čtvrtek:0-No teda:(!
Pátek:0-Fuj
Sobota:0-Proč?
Neděle:1 -Skoro nikdo!
Co to je?Doufám že se polepšíte!
Celkem:4!

Tohle je na jednu soutěž

19. prosince 2007 v 14:35 | Terka
¨Moje kámí má soutěž-uprav fotku HSM a dej si ji na blog !No tak je tady!Kdo se chce zúčastnit té soutěže,běžte jsem:Tady

Mám toho dost!

19. prosince 2007 v 14:06 | Terka
Dneska je hnusnej den!4 a 3 z Aj,nefunguje blog a je hnusně!Jako blog.cz je nej?Neřekla bych!Už 2.měsíce se mi seká a nejsem jediná!Komu se to taky kazí ať napíše koment!
Mě to už nebaví,nejradši bych dnes jen spala a spala.......
Ve škole hnus ,pohádala jsem se s Luckou a Gábi (Lůca mě vytočila protože to je strašný sobec)!Ona řekla (zeptala se):"Proč někteří lidé nosí brýle a šilhají?"Já nosím brýle a šilhám(ikdyž jsem po 2.operacích)a tak jsem se hádala.No a s Gábi protože Kája má new mobil a všichni se stoho můžou po****!Má Motorolu mimochodem a předtím měla šuntku ale to je jedno!Jen jsem dnes dostala 1 z Čj a zítra se čumíme na TV ve škole a učíme se!
P.S.Naše Angličtinářka mi dala za 2 chyby 3 a jedné holce za 1 ch. 2!Je nějaká spravedlivost?Ne!

Hrané filmy

16. prosince 2007 v 18:33 | Terka
Piráti z Karibiku
Petr pan
Moderní popelka
Harry Potter 5

Pohádky Animátorské

16. prosince 2007 v 18:18 | Terka
Karcoolka
Madagascar
Hledá se Nemo
Shrek

Hadi

16. prosince 2007 v 16:13 | EWA FARNA
Hadi (Serpentes) jsou podřád plazů z řádu šupinatých. Jsou to dravci vyznačující se dlouhým tělem bez končetin. Kostra se skládá z páteře a žeber, mohou mít až 400 obratlů.[1] Mají pohyblivě spojenou lebku, kterou mohou v případě potřeby rozdělit a vykloubit si tak čelisti. Orgány jsou protáhlé, z párových orgánů bývá většinou jeden zakrnělý. Oči pokrývají srostlá víčka. Zvláštností je Jacobsonův orgán umístěný na hlavě, který determinuje informace a slouží jako čichový orgán. Patří mezi amniota.
Hadi jsou dokonalí lovci. Obvyklou kořistí jsou hlodavci a ptáci. Kořist loví pomocí jedu nebo škrcení. Doposud známe okolo 2700 druhů hadů, z toho asi 410 je jedovatých. V České republice žije ve volné přírodě pouze 5 druhů.
Mezi známé rody zahrnující smrtelně nebezpečné jedovaté hady patří například zmije, chřestýš, kobra, korálovec, taipan, mamba, pakobra nebo vodnář. Mezi škrtiče pak krajta, anakonda či hroznýš. Krom toho se vyskytují i určití zvláštní specialisté, například vejcožrout, který se živí konzumací vajec.
Zdroj:wikipedia

Králíci -zakrslý králík (info) a obrázky všech plemen

15. prosince 2007 v 14:13 | Terka
Zakrslý králík je velmi snadno ochočitelné zvířátko! Já sama chovám 10 zakrslých králíčků J. Není to nijak náročné zvíře a je vhodné i pro malé děti (s pomocí rodičů J). Je velmi čistotný a naučí se chodit vykonávat potřebu na jedno místo. Pokud nemáte dostatek času se králíčkovi věnovat, je dobré pořídit mu společníka. Pokud máte samici bude nejlepší pořídíte-li si ještě jednu, pokud nechcete králíky rozmnožovat. Dva samci by se nejspíš prali, kdyby na sebe nebyli zvyklí odmalička. A tady máte pár základních informací J :
Věk- Králíci se dožívají, při správné péči, 5-10 let. Dospívají ve věku 15-18 měsíců. Samice pohlavně dospívají v 5 měsících a samci v 9 měsících. Malého králíčka je vhodné vzít od matky ve stáří 5-6 týdnů.
Náklady na chov- zakrslého králíka pořídíte v obchodech se zvířaty za zhruba 150-250 kč, ale záleží taky na ročním období, protože v létě se králíci množí více, jsou proto levnější. Za to v zimě je možné pořídit králíka až za 400 kč.
Krmivo pro ně stojí zhruba 8-10 kč za kilo a je tvořeno granulemi pro králíky. Je také možné kupovat směsi, ale ty už jsou nákladnější. Potřebuje celkem rozměrnou klec, ale na rozdíl od činčilí, nemusí být tak vysoká.
Pohlaví- pokud si pořídíte králíka, musíte dopředu vědět k čemu ho máte. Pokud mu budete chtít jednou koupit protějšek a rozmnožovat je, nezáleží na tom jakého pohlaví si koupíte. Pokud ho máte pro radost a nechcete, aby mu bylo smutno až na něj nebudete mít tolik času, je vhodné pořídit si 2 samice, dva samci by se prali. Musíte vzít na vědomí také to, že pokud budete mít spolu samici a samce, dojde velmi rychle k rozmnožování (u dospělých jedinců). Samice je březí asi tak 29-32dnů a potom se jí narodí od 1-6 mláďat! A je schopna téměř pár hodin po porodu zabřeznout znova- ale není to pro ni moc dobré! Je vhodné proto alespoň na pár dnů samce dát pryč.
Potrava- potravu tvoří nejčastěji granule pro králíky. Jsou k dostání i v běžných obchodech. Můžete také kupovat směsi pro králíky nebo morčata. Nepohrdnou ani sušenými rohlíky a chlebem. Zhruba od jednoho roku můžete vašemu králíkovi dávat také lístky pampelišek nebo jetele, ale je velmi málo a musíte sledovat jak na ně králík reaguje- tvarem a vzhledem stolice (tvrdé hnědé bobky J). A samozřejmě je taky vhodné seno, jablka, mrkev……(ale taky sledujte reakce). a hlavně podávat čerstvou vodu :-)!
Chov- chov není vůbec náročný! Králík se velmi brzy ochočí a je velmi přítulný a mazlivý J. Nepotřebuje nějakou speciální péči, jen je potřebo mu čistit jeho pelíšek J-jinak je to fakt záhul J. Králíci jsou, jako většina hlodavců, noční zvířata, ale já jsem je skoro nikdy neviděla přes den spát J. Samozřejmě také ohlodávají vše na co přijdou a dělají trošku kravál a nepořádek, když vyhazují podestýlku z klece, ale za vaší péči se vám velmi mile odvděčí J.
Pár obrázků:

Krečci

15. prosince 2007 v 14:03 | Terka
KřečekJe aktivní hlavně v noci. Při budování "ubytování" pro křečka musíte mít na paměti, že je velmi vynalézavý a má značnou sílu a lehce uteče. I ze skleněného akvária lehce po napáječce uprchne na noční dobrodružství. Dospělí jedinci jsou často navzájem nesnášenliví, chováme je proto odděleně. Pouze pro páření připouštíme samici k samci. Terárium často čistíme a odstraňujeme "nakřečkované" zásoby.
Terárium: minimum 40x25x25cm (shora uzavřené), hoblinová podestýlka, trochu sena pro stavbu hnízda, napáječka, dřevo na okus, domeček, kolotoč
Potrava: různá rostlinná potrava včetně trávy nebo sena, zelenina, ovoce, obilná zrna, slunečnicová semena (pozor na tloustnutí), maso, vejce na tvrdo, mouční červi
Rozmnožování: pohlavní dospělost ve věku 2-3 měsíců, březost 15-17 dnů, rodí průměrně 10 holých a slepých mláďat, mláďata začínají přijímat pevnou potravu již jednotýdenní, prohlédnou za 14 dnů, odstavit je lze ve věku 4-5 týdnů
Délka života: 2-3 roky
Zdroj:www.krecci-krecci.blog.cz

Žirafa

15. prosince 2007 v 13:38 | Terka
Žirafy pravděpodobně znáte jako savce z dlouhým krkem a dlouhýma nohama. Žirafy jsou ale zajímavé i něčím jiným...

Základní informace
Řád: sudokopytníci
Čeleď: žirafovití
Celková výška: 400 - 580 cm
Váha: samci mohou vážit až 2000 kg
Délka březosti: 14 - 15 měsíců
Počet mláďat: 1, výjmečně 2
Zajímavost: Žirafy jsou nejvyšším savcem na zemi

Historie
Před hodně lety na žirafách nic moc zajímavého nebylo, krk moc dlouhý neměly. Později byla objevena pralesní žirafa (okapi), mezitím mnoho dalších poddruhů a potom žirafa Rotschildova, která je dnes nejznámější žirafou.

Poddruhy žiraf
Zatím bylo objeveno 10 poddruhů žiraf (Giraffa camelopardalis). Jsou to:
-žirafa síťovaná
-žirafa súdánská
-žirafa mramorovaná
-žirafa núbijská
-žirafa západoafrická
-žirafa zambijská
-žirafa angolská
-žirafa kapská
-žirafa Rotschildova
-žirafa masajská

Vzhled, rychlost, váha
Žirafí krk se skládá, stejně jako u člověka, ze sedmi obratlů. Váha dospělých žiraf se pohybuje kolem 1 tisíce kilogramů, dospělí samci mohou vážit až 2 tuny. Žirafy se pohybují rychlostí kolem 50-60 km/h, taková rychlost pro ně není žádným problémem. Chodí mimochodem (to zn. že obě nohy na jedné straně dějají krok současně). Rovnováhu udržují pomocí krku.

Jak žirafy pijí
Pro žirafy je pití vlastně takovým akrobatickým kouskem, protože při něm musí ohnout kolena, roztáhnout přední nohy daleko od sebe a kývavými pohyby hlavu pomalu spustit k vodní hladině a při zvedání hlavy musí žirafa postupovat taky opatrně. Její mozek se totiž při pití nachází dva metry pod srdcem a když se zvedne, tak naopak 2 metry nad ním. Takže kdyby rychle krk sklonila a pak rychle zvedla, omdlela by.

K čemu žirafě slouží krk...
Tak nejprve je to samozřejmě k získávání potravy ze stromů, pak také k udržování rovnováhy (jak už jsem psala). Vědci však také přišli na to, že čím mají samci delší krk, tím úspěšnější bývají při získavání samic.

Smysly
Žirafa má pravděpodobně největší rozsah vidění ze všech savců. Vidí daleko a velmi ostře. Tvora velkého asi tak jako člověk, dokáže bez problému rozeznat na vzdálenost 2000 metrů. Zrak ale není jediným smyslem který má velice dobře vyvinutý. Patří k nim i sluch a čich.

Potrava
Mezi žirafí potravu patří výhonky akácií, které jsou šťavnaté a křehké ještě i v době, kdy jsou jiné rostliny už zcela vysušené. Žirafy mají skvěle ohebný jazyk, který jsou schopny vypláznout až na vzdálenost půl metru. Trny žirafám vůbec nevadí, dokáže se s nimi skvěle vypořádat. Vysune svůj jazyk, ovine jej kolem větve a jemně ji přitáhne mezi našpulené pysky. Pak zavře tlamu a dokonale očeše listy, trny a slabší větvičky. Na žirafím jídelníčku však kromě výhonků akácií figuruje na stovku dalších druhů rostlin. Objemově to za den dělá více než 50 kg potravy. Pást že žirafy vydávají ráno a večer, kdy jsou lístky na stromech mírně zavinuté a lépe se trhají. Žirafy jsou býložravci i když občas bývá sledováno, že se přiživují na zdechlinách kopytníků, doplňují si tak ale zřejmě chybějící tekutiny.

Rozmnožování
Samec si vybere samici, přistoupí k ní a tiskne se čenichem k jejím slabinám. Samice na to reaguje močením. Samec při tom skloní opatrně hlavu, aby zachytil moč jazykem, pak zvedne hlavu a vysune své dlouhé sevřené pysky (flémuje). Smyslem jeho počínání je snaha odhalit, v jakém stádiu říje samice je a jestli se má o ni vůbec zajímat. Pokud je vše jak má být, zamilovaný párek se o sebe začne otírat a následuje páření. Po páření je samice březí 15 měsíců a rodí 1 mládě, jenom vzácně se rodí dvojčata.

Pro Ominiku

15. prosince 2007 v 13:20 | Terka
Animal Text
Animal Text
Animal Text
Trippy Myspace Graphics
Tak tadym áš pár:DJsi vyber :D
Text Generator
Text Generator

Aqua-Pořád super skupinka!

14. prosince 2007 v 13:07 | Terka
I'm barbie girl-Oblíbená!Moje!
Dr.Jones -Super!
Lollipop-Super!
My Oh My -Super!Nej!
Buble Bees-Super!
Tarzen and Jane-Tohle je moje oblíbená skupinka:D!
Roses Are Red-Super!

Britney

14. prosince 2007 v 13:00 | Terka
Toxic-Dobré
Gimme more -Jde to!
Lucky-Jj!Dobré!
I'm not Girl -Dobré!
Baby One More Time-Super!

Parodky Ewa Farna

14. prosince 2007 v 12:47 | Terka
Ticho -Ten kluk je docela ok
Celá třída zpívá Měls mě vůbec rád-spíš řve:D
Šok-OK
Bill má prý cukrovku-Good
Další Bill má prý cukrovku-ta holka je trapná!
Trapné!
Potřebuju chcát-No ok
To je výtlem:D!

Křest CD Ewy Farne

14. prosince 2007 v 12:38 | Terka
Ten člověk co tam tak děsně ječí ve 24 vteřině je Gábi -no fakt nekecám!A ve 30 sekundě je taky má nej kámí Gábi!No Gábi,myslím že tvůj hlas znají všichni!
La la laj -Super
Láska je láska

Ewička Farnička

14. prosince 2007 v 12:32 | Terka
Homevideo-Dobré!Trochu nervozní ale to neva!
Ewička si dala Madonnu -se ségrou !Husté!
Ewička-Ticho
Tenhle videoklip mě naučil milovat Ewu!
Zapadlej krám!

Super parodky -Meriah Carey

14. prosince 2007 v 12:26 | Terka
Tohle je super!
Tahle holka je dobrá!Co dobrá,je super!
Láska Nebeská a Johanna Anderson:D-Super zpívá!

Zase Nemoc:D

14. prosince 2007 v 12:21 | Terka
Zase nemoc,hrozí mi píchnutí a pryč pul litru krve ,jestli se to do pondělí nezlepčší!Dnes mám zkoušku s DRAM a uča mě zabije!To je fuk:D!No ,já se na píchanec netěšm!Musím držet diety a mít jen housku:(!Teď závidím všem co můžou normal jíst!Páčko!

Yu-Gi-Oh!GX

14. prosince 2007 v 11:34 | Terka

Yu-Gi-Oh! GX

Název japonsky: 遊戯王デュエルモンスターズGX
Název anglicky: Yu-Gi-Oh! GX
Počet epizod: 52
Žánr: fantasy,drama,komedie
Kdy, v kolik, kde: Ve všední dny, ve 20:25 na Animaxu
Rok vydání: 2004
Režisér: Tsuji Hatsuki
Studio: Studio Gallop
Hudba: Minobe Yutaka
Recenze: Příběh začal klukem jménem Jaden Yuki. Někam spěchal a nechtíc vrazil do nějákého zahaleného kluka. Ten záhadný kluk mu dal kartu a řekl: ,,Myslím, že k tobě patří" a zmizel. Jaden se vzpamatoval a rychle utíkal na zkoušky. Nejsou to obyčejné zkoušky. Toto jsou zkoušky duelistů. To znamená, že tu každý na ruce nosí takový přístroj a v něm jsou karty. Ty karty jsou to hlavní. Normálně si je lízají a hrají, ale trochu jinak než obyčejné prší. Na každé kartě je nějáké monstrum se jménem a útokem. Díky ní toto monstrum můžeš vyvolat a oba hráči proti sobě takhle bojují. Které monstrum má větší útočné číslo vyhrává. Když ti soupeř zničí monstrum, ztrácejí se ti také životy. Na začátku hry má každý 4000 životů. Když ti dojdou, prohráváš. Na kartě, kterou Jadenovi dal záhadný kluk byla nakreslená roztomiloučká chlupatá koule s očičkama a křidýlkama, jménem Kuribo.
Jaden konečně dorazil ke zkouškám, ale trochu pozdě. Hned na začátku se chytil s jedním z učitelů - Doktor Crowler, který mu v celém příběhu bude přinášet jen smůlu a dělat mu naschvály, aby propadl a tak... Na zkouškách každý bojuje duel s jedním z rektorů. Jaden, i přes obtížnost Dr. Crowlera zkoušky udělal a to znamenalo jen jedno - postupuje na akedemiji!!!
Na akademii se všichni duelisté dělí na tří skupiny: Sliferoné (Červení), Ra (Žlutí) a Obeliskové (Modří). Do Obelisků patří ti s nejlepším skórem při zkouškách. Ke Žlutým (Ra) patří ti normální, co hrají dobře a do Sliferů patří ti nejhorší a také se jim říká flákači. Jadena přiřadily ke Sliferům. Ale Jadenovi to vůbec nevadí. Naopak, ze všeho si dělá srandu a je skromný.
Jaden si najde nové kamarády:
Syrus Truesdale: Hodně stydlivý kluk, který se lekne i vlastního stínu. Jeho specialitou v duelech jsou Strojní karty. Také patří ke Sliferům a je s Jadenem na koleji, ale později to dotáhne ke Žlutým Ra.
Chumley: Tlusťoch myslící jen na jídlo a postel. Stejně jako Syrus patří ke Sliferům a je s Jadenem na koleji. Jeho specialitou v duelech jsou Australské karty (Koala smrti).
Bastion Misawa: Moc pěkný kluk, zabývající se fyzikou. Všechny duely má předem vypočítané a stěny v jeho pokoji jsou popsané vzorečky. S Jadenem se seznámil na zkouškách, ale patří ke Žlutým Ra. Jeho specialitou v duelech jsou fyzické a logické karty.
Alexis Rhodsová: Fajn holka patřící k Modrým Obeliskům. Tak trochu se zamilovala do Jadena. Její specialitou v duelech jsou spíše takové ty holčičí karty (Cyber Tutu, Kyberbruslařka...)
Zane Truesdale: Zane je nejlepším duelistou na celé akademiji a Syrusův starší bratr. Ze začátku si to nechtěl přiznat, ale moc mu na Syrusovi záleží a v jedné epizodě se pro něho obětoval. Jednou si dal s Jadenem duel a vyhrál jen tak tak a potom si dali odvetu a skončilo to remízou... Zane Jadenovi slíbil, že si určitě ještě někdy musejí dát duel. Postupem času se s Jadenem skámošil. Zane má také plno faninek, protože je velmi tajemný a chladný. Jeho specialitou v duelech jsou Strojní karty jako u Syruse, až nato, že jsou mnohem lepší... Jeho nej kartou je Kompletní Kyber drak.
Chezz Princeton: Chezz patří k Modrým Obeliskům a vůbec není Jadenův kamarád. Jaden s ním hrál duel a vyhrál. Chezz z toho byl tak zdeptaný, že odjel z akademie, ale v pozdějších dílech se zase vrátil , ale ředitel mu nařídil, že protože je na akademiji znova, musí nastoupit jako Červený Slifer. Od té doby se s Jadenem začal trochu kámošit. A ještě miluje Alexis... (no fakt, taky se mi tomu ze začátku nechtělo věřit, ale věřte nebo ne, on za ní hrál i duel).
Jaden nikdy neodmítne žádný duel. Zatím vyhrál všechny duely, až na Zana. Ale znáte to, prostě Jaden je hlavní postavou, takže všechny duely vyhraje. Vyhrál nad Chezzem, který patří do Modrých Obelisků. Jelikož je Jaden Červený Slifer a vyhrál nad Modrým Obeliskem, ředitel akademie ho povýšil na Žlutého Ra, ale Jaden odmítl, protože raději zůstane Sliferem se svými kamarády. Také vyhrál nad Alexis a ta je také Modrá. Poté vyhrál nad Bastionem, který měl duel předem vypočítaný, ale Jaden stejně vyhrál. Při zkouškách hrál proti Dr. Crowlerovi a také vyhrál. Jaden prostě nikdy neprohraje.
Ale hlavním důvodem, proč Jaden věčně vyhrává je ten, že rozumí svým kartám. Kuribo, které mu na začátku dal záhadný kluk si s ním někdy povídá. Jaden má asi nějákou vrozennou schopnost, kterou mají jen vyvolení duelisté. Chezz později také bude mluvit s monstry, i přesto jak je sobecký.
Další podivností je tu zakázaná kolej. Duelisté tam mají přísně vstup zakázán, jinak letí z akademie. Prý se na této koleji kdysi ztráceli duelisté. Jedním z nich byl bratr Alexis. Na této koleji se Jaden poprvé setkal se Hrou Stínu. Je to to samé jako obyčejný duel, ale akorát se tu hraje o svou duši... Jaden umí Hru stínu stejně dobře jako obyčejný duel. Vpozdějších dílech budou Jaden a ostatní duelisté, které si vybral ředitel akademije hrát Hru Stínu proti podivným Jezdcům Stínu a zjistí se, že jedním z Jezdců Stínů je bratr Alexis (Atticus Rhodson). Jaden s ostatními ho zachrání a Atticovi se vrátí paměť na Alexis.
Yu-Gi-Oh! GX má celkem tři žady, ale na Animaxu dávají bohužel jenom první řadu (52 epizod).
Tento anime je opravdu vhodný pro ty, kteří mají velmi rádi srandu a záhadné věci v jednom. Strašně pěkná je písnička v openingu. A ještě jedno - moc pěkná je kresba a co teprve grafika... Všem co se chtějí pořádně po... smíchy, doporučuji každý všední den ve 20:25 zasednout k TV a pustit si Animax...
Zdroj:www.anime-zone.webgarden.cz

Mermaid Melody Pichi Pichi Pich

14. prosince 2007 v 11:31 | Terka

Mermaid Melody Pichi Pichi Pich

Název japonsky: Mermaid Melody Pichi Pichi Pich
Název anglicky: Mermaid Melody
Název česky: Zpěv Mořské panny
Počet epizod: 91
Žánr: romantický, drama, fantasy
Kdy, v kolik, kde: Dříve to dávala na A+, ale na Animaxu to už prý nebude:((
Rok vydání: 2003-2004
Režisér: ??? (Jestli víš, prosím helpni do komentářů...)
Studio: ??? (Jestli víš, prosím helpni do komentářů...)
Recenze: Hlavními hrdinkami tohoto příběhu jsou Lucia, Hanon a Lina. Jsou to mořské panny, ale na souši se z nich stanou normální lidské dívky. Nesmějí prozradit, že jsou mořské panny, jinak se promění v pěnu. Další mořské panny jsou: Caren, Noel, Coco, Sara a Seira. Mořských pannen je tedy celkem osm. Každá z nich vlastní perlu a ta má barvu podle národu, ze kterého pochází. Každá má tři podoby: Ve vodě jsou mořské panny, na souši jsou normální lidské dívky a díky svým perlám, které vlastní se dokáží proměnit v překrásné princezny. V podobě princezen se jejich perly promění v mikrofony a díky nim mohou zpívat. Svým zpěvem ničí své nepřátele. Jejich nepřáteli jsou holky přezdívané Dark Lovers a velí jim kluk jménem Gaito. Mořské panny je později zničí a nastoupí proti nim nový a mnohem silnější nepřítel - Mikera.
Příběh začal Luciou. Když byla malá mořská panna, zachránila jednoho topícího se chlapce. Nechtíc ztrazila svou perlu a tak se ji vydala hledat na souš spolu s jejím tučňáčkem Hippem, který se také na souši umí přeměnit na lidského chlapečka. Zde potkala chlapce jménem Kaito, do kterého se časem zamilovala. Zjistila, že Kaito je ten malý chlapec, kterého kdysi zachránila. Ale naneštěstí se Kaito promění v Gaito - proti němu mají mořské panny bojovat, takže Lucia to má velmi těžké.
MermaidMelody je spíše holčičí anime plný lásky, srandy a napětí. Je docela dlouhý a hodně napínavý. Podle mě příběh trošičku kopíruje Mew Mew Power. Tento anime určitě doporučuji!!! Velmi pěkně je volený soundtrack v openingu a grafika je také skvělá-Zdoj:anime-zone.webgarden.cz